MYSLOVITZ TO JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH ZESPOŁÓW OSTATNICH 30 LAT NA POLSKIEJ SCENIE MUZYCZNEJ. GRUPA POWSTAŁA W 1992 ROKU W MYSŁOWICACH.ZESPÓŁ MA W SWOIM DOROBKU 10 PŁYT, KTÓRE SPRZEDAŁY SIĘ W NAKŁADZIE PONAD PÓŁ MILIONA EGZEMPLARZY. PRZEBOJE, TAKIE JAK „DŁUGOŚĆ DŹWIĘKU SAMOTNOŚCI“, „DLA CIEBIE“,„MY“,   „CHŁOPCY“,   „SCENARIUSZ   DLA   MOICH   SĄSIADÓW“,   „PEGGY   BROWN“,„Z TWARZĄ MARILYN MONROE“ I WIELE INNYCH NA STAŁE ZAGOŚCIŁY WE WSZYSTKICH POLSKICH STACJACH RADIOWYCH.

W SWOJEJ HISTORII GRUPA MA NA KONCIE WSPÓŁPRACĘ Z REŻYSEREM JANUSZEM KAMIŃSKIM, FOTOGRAFIKIEM RYSZARDEM HOROWITZEM, MARKIEM GRECHUTĄ, JERZYM STUHREM. ZESPÓŁ POJAWIŁ SIĘ NA NAJWAŻNIEJSZYCH FESTIWALACH EUROPEJSKICH, TAKICH JAK DAS BIZARRE-FESTIVAL I PRESTIŻOWYM MONTREUX JAZZ FESTIVAL. ZAGRAŁ TRASY KONCERTOWE U BOKU IGGY’EGO POPA, SIMPLE MINDS, SKIN, TRAVIS.

MYSLOVITZ   JEST   DWUKROTNYM   LAUREATEM    MTV    EUROPE    MUSIC    AWARD W KATEGORII BEST POLISH ACT., WIELOKROTNIE BYŁ NAGRADZANY PRZEZ AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ FRYDERYKAMI, JEST RÓWNIEŻ ZDOBYWCĄ PASZPORTÓW POLITYKI, SUPERJEDYNEK, STATUETEK YACH FILM FESTIVAL I WIELU INNYCH NAGRÓD.

W 2022 ROKU ZESPÓŁ  OBCHODZI  JUBILEUSZ  30-LECIA  DZIAŁALNOŚCI.  Z  TEJ  OKAZJI W PRZYGOTOWANIU JEST WIELE WYDARZEŃ, M.IN. NOWA PŁYTA ORAZ JUBILEUSZOWA TRASA KONCERTOWA.

KONCERTY ZESPOŁU MYSLOVITZ TO PRAWIE DWUGODZINNE SHOW ZŁOŻONE Z PRZEBOJÓW ZNANYCH WSZYSTKIM OD TRZECH DEKAD.

 

pl_PLPolish